Vizita ambasadorului Bulgariei, E.S Vlaykov Radko, la Primăria Cluj-Napoca

0
212

„Am primit, în Sala de sticlă a Primăriei, vizita E.S. Vlaykov Radko, ambasador Extraordinar și Plenipotențiar al Republicii Bulgaria în România. Cu această ocazie, am transmis mulțumiri pentru excelenta colaborare dintre orașul nostru și Varna în domeniile inovare, tineret, educație, programe europene. Împreună cu orașul bulgar, suntem între fondatorii rețelei Global Startup Cities și organizatorii unei serii de evenimente internaționale în aria inovării precum Innowave Summit 2022.

De asemenea, i-am prezentat E.S profilul orașului nostru, viziunea europeană de dezvoltare „Verde.Digital.Rezilient” și principalele avantaje competitive pe care Cluj-Napoca le deține: Universitățile și resursa umană bine pregătită și am abordat posibilitățile de extindere a colaborării”, a anunţat primarul Emil Boc.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.